– Komunitní centrum Louka pokračuje ve výuce kresby online

 

„Vzhledem k tomu, že současné situaci se nemůžeme s našimi seniory vídat osobně v prostorách našeho Komunitního centra Louka, chtěli bychom jim alespoň na dálku (online) nabídnout způsob, jak se „potkat“ a přesto být v bezpečném prostředí svých domovů“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Popisek: Komunitní centrum Louka

Našim pravidelným návštěvníkům Komunitního centra Louka se již stýská po kurzech, které na Smíchově probíhaly. Přestože se nyní nemohou osobně sejít, zůstáváme s nimi společně v kontaktu alespoň přes počítač. Od dubna běží naše videokurzy s návody na tvůrčí aktivity, ukazují některé zajímavé techniky nejen výtvarné, ale i z floristiky. Prostě tak, aby senioři v tomto čase mohli tvořit a vzdělávat se i doma.

Například kurz kresby je koncipován od úplných začátků. V úvodní lekci si řekneme něco, jak ruku protrénovat, jaká si udělat praktická cvičení, než se pustíme do samotné kresby a naučíme se, jak nakreslit základní geometrický tvar – kouli. Na tomto cvičení si ukážeme jak správně stínovat a jak se „poprat“ s vrženým stínem. Pro kurzisty, co již v našem centru kurz navštěvují, to bude sice snadnější lekce, ale doporučujeme si i tak tento technický základ zopakovat. A pro ty, co chtějí začít s novou aktivitou, je kresba tou správnou volbou – můžete pracovat z pohodlí domova, bezvadně se odreagujete a naučíte se novou dovednost.

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/obce-volicum/Praha-5-Komunitni-centrum-Louka-pokracuje-ve-vyuce-kresby-online-620412