– Den s Městskou policií se Městské části Praha 5 vydařil

Městská část Praha 5 uspořádala dne 13. března 2019, ve spolupráci s Městskou policií – obvodním ředitelstvím Praha 5, dětský den pro Mateřskou školu v Holečkově ulici na Smíchově.

Popisek: Radní Petr Lachnit při zahájení Dne s Městskou policií

Den s Městskou policií zahájil radní MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit. Zahájení dětského dne byl přítomen i ředitel obvodního ředitelství Městské policie Praha 5 Mgr. Zdeněk Hejna. Příslušníci Městské policie předvedli malým divákům ukázky výcviku služebních psů, služební vozidla a motorky. Na programu dne byla rovněž ukázka poslušnosti služebních psů včetně zadržení agresívního pachatele a předvedení jízdní skupiny na koních se simulovaným přechodem ohně a dýmem. Největší atrakcí však byli policejní koně, na kterých se mohli žáci z mateřské školy i povozit. Radní Petr Lachnit předal dětem drobné dárky.

Podobné akce připravil JUDr. Petr Lachnit i pro Mateřskou školu U Tyršovy školy v Jinonicích a pro mateřskou školu Weberova v Motole.