– Charitativní fotbalový turnaj „Footbal Cup pro Radost dětem“ v Motorletu

Nadační fond Radost dětem uspořádal ve čtvrtek 9. června 2022 charitativní fotbalový turnaj „Footbal Cup pro Radost dětem“. Turnaj se hrál v areálu TJ Motorlet v Jinonicích.

Praha 5: Charitativní fotbalový turnaj „Footbal Cup pro Radost dětem“ v Motorletu

Popisek: Radní JUDr. Petr Lachnit a team nadačního fondu Radost Dětem na Motorletu

TJ Motorlet poskytl fotbalový areál pro potřeby tohoto charitativního turnaje zcela zdarma. Turnaj se konal pod záštitou JUDr. Petra Lachnita, radního městské části Praha 5, a zúčastnilo se ho celkem dvanáct týmů. V každém týmu se zúčastnila vždy jedna žena. Vítězem turnaje se stal tým Zásilkovny.

Součástí akce byl i bohatý kulturní program, v kterém vystoupila celá řada známých osobností (patroni Nadačního fondu Radost dětem). Velkému zájmu se těšilo vlastní předání cen vítězným týmům turnaje, kterého se zúčastnili zpěvačka a herečka Denise Wich, herec Přemek Pálek a influencerka Charlotte Doubravová.

Celkový výtěžek charitativního turnaje bude použit na speciální rehabilitace dětí s dětskou mozkovou obrnou.

Radost dětem založila Kateřina Wich v roce 2011 jako charitativní projekt. Jejím cílem tehdy bylo (a dodnes je) vytvořit organizaci, která bude pomáhat dětem napříč celou Českou republikou, a to především dětem s vážným onemocněním nebo dětem z dětských domovů. Dále si dala za cíl vytvořit skupinu lidí, kteří chtějí opravdu pomáhat, a to bez nároku na honorář, aby byl každý finanční dar v plné výši použit na potřeby nemocných dětí a jejich rodin. To dodržuje dodnes.