Léto v Komunitních centrech Prádelna, Louka a Konírna přinese rozmanitý program

Cílem poznávacích výletů jsou místa v Praze i mimo ni. Foto: P5
První prázdninový měsíc nabídne ve všech třech komunitních centrech Prahy 5 – Prádelna, Louka i Konírna – pestrý program pro všechny věkové kategorie. Informoval o tom radní páté městské části pro sociální oblast Petr Lachnit (ANO).

V Prádelně si v červenci mohou senioři zahrát stolní tenis, zacvičit jógu nebo přečíst nejnovější zpravodajství či zkontrolovat e-maily v Letní Staropramen iKavárně. Ta kromě toho nabízí příležitost ochutnávky nealkoholických nápojů z produkce Pivovarů Staropramen.

Kromě toho čekají seniory dva celodenní poznávací výlety mimo Prahu spojené s prohlídkou vybrané lokality pod vedením průvodce. Konkrétně 13. července se vydají do Brandýsa nad Labem/Staré Boleslavi a o týden později do Mělníka. Na tuto asi nejoblíbenější součást letního programu je nutno se předem přihlásit nejlépe e-mailem: kcpradelna@seznam.cz, neboť kapacita je omezena.

Pro nejširší veřejnost je 14. července připraveno pásmo písní Karla Hašlera v podání Dany Kláskové a Pavla Skalického, které v případě hezkého počasí proběhne coby open-air koncert v zahradě před centrem.

Většina pravidelných kurzů pro seniory bude sice pokračovat opět až od září, ale během léta si zájemci z řad seniorů mohou procvičit své jazykové schopnosti zábavnou formou v komunitních centrech Louka a Konírna.

V Komunitním centru Louka se uskuteční letní trénování španělštiny, v Komunitním centru Konírna bude příležitost vylepšit si angličtinu v rámci netradičního kurzu „CAKE and ENGLISH“.

Konverzovat pouze v angličtině se bude během společného pečení (v červenci to bude Banana Bread). Pro účast není rozhodující úroveň znalosti jazyka, ale chuť a nadšení učit se novým věcem.

Dále návštěvníky čekají zajímavé přednášky o umění či tradiční „Vycházky se vzpomínkou“, kdy kromě zajímavé architektury navštíví i nádhernou přírodu nedaleko Prahy. Své místo během léta budou mít v obou komunitních centrech tvůrčí kurzy (malba, šití, výroba betonových květináčů) nebo také vycházky spojené s kresbou, takzvané plenéry.

„Ze zkušeností víme, že atraktivní letní programy našich komunitních center si i v době prázdnin a dovolených nachází četné zájemce a představují hodnotný příspěvek k společenskému a kulturnímu dění v naší městské části. Těšíme se na vás,“ zve k zapojení se do programu radní Lachnit.