– Výstava Pavla Kantorka v Komunitním centru Prádelna

“Na říjen připravil Spolek InGarden ve spolupráci s Komunitním centrem Prádelna a za finanční podpory městské části Praha 5 druhý ročník výstavy kreslíře Pavla Kantorka – „Babí léto s humorem II,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Popisek: Radní Petr Lachnit na výstave Pavla Kantorka v KC Prádelna

Stejně jako úspěšná loňská výstava představí i ta letošní formou čtyřiceti velkoformátových tisků průřez autorovou tvorbou a nabídne vtipy známější i méně známé. Organizátorům se podařilo získat z pozůstalosti další nové materiály, z nichž některé nebyly nikdy publikovány. Součástí výstavy bude také životopisný panel o autorovi s kontaktními údaji na spolek InGarden, který je výhradním zástupcem autorských práv Pavla Kantorka v České republice a jeho tvorbu přibližuje pomocí výstav, prodejem tisků a dalších předmětů, spojených s autorovou tvorbou.“

Jelikož loňská výstava kreseb Pavla Kantorka vzbudila u všech návštěvníků našeho komunitního centra velmi pozitivní ohlas, předpokládám, že letošní nový výběr z jeho tvorby bude podobně úspěšný. Za připomenutí stojí i samotný autor, přírodovědec Pavel Kantorek, který již od 60. letech působil jako vynikající kreslíř a humorista a zároveň později v emigraci v Torontu kromě kreslení přednášel o teorii elektromagnetických polí, relativity a kosmologii. Za své kreslené postavičky, především zvířat, schovával politické narážky a jeho karikatury, zachycující absurdní situace s naprostou samozřejmostí, mají nadčasovou platnost,” připomíná JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5.