– Pohádkový les Prahy 5 přilákal více než sedmnáct tisíc lidí

Mezi nejoblíbenější akce pro děti, jež pořádá městská část Praha 5 pod záštitou radního JUDr. Petra Lachnita, se jednoznačně zařadil Pohádkový les, který si v sobotu 23. září nenechalo ujít 17 000 lidí. Ti všichni v Kinského zahradě zažili mnoho zábavy, dobrodružství a legrace. Přes 80 procent dětí přitom bylo z městské části Praha 5.

Akce začala v dopoledních hodinách u Musaionu, děti za doprovodu rodičů měly za úkol na trase dlouhé jeden kilometr plnit úkoly, které jim zadávaly pohádkové postavy. Od nich pak za splněné úlohy dostaly razítka a po jejich předložení v cíli na ně čekal věcný dárek. Program zpestřily i bohaté výtvarné dekorace a profesionální kostýmy z příběhů českých pohádek. Musaion připravil pro děti výtvarné dílny s tematikou staročeských řemesel.  K úspěchu akce přispělo i příjemné počasí a chutné občerstvení.

Velký úspěch zaznamenaly i průběžné ukázky umění artistického – skupiny vrhačů nožů “Nightmare show” pod vedením Martina Čumpelíka, která vystoupila se speciálním dětským programem. I radní Lachnit byl návštěvníky “přinucen” postavit se k dřevěné stěně, na chvíli nahradit asistentku vrhače nožů a zažít její pocity , když se do dřevěné desky vedle ní zapíchne jeden po druhém velký těžký nůž.

Návštěvníkům pohádkového lesa se představil i Taxík Maxík, sloužící seniorům a zdravotně postiženým ve službách Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 (CSOP Praha 5). Pracovníci CSOP Praha 5 zájemcům ochotně vysvětlovali podstatu jednotlivých sociálních služeb, které poskytují občanům Prahy 5. Sociální rozměr této akce zdůraznila i přítomnost Konta bariéry, které se spolu s Nadací Charty 77 zasloužilo o to, že CSOP Praha 5 může klientům poskytovat služby Taxíku Maxík.

„Účast lidí několikanásobně předčila naše očekávání a byl výrazně překročen návštěvnický rekord Pohádkového lesa z roku 2014. Jsme rádi, že se všichni dobře bavili a odnesli si spoustu zážitků z příjemně stráveného odpoledne. Radnice bude rozhodně takovéto aktivity i nadále podporovat,“ řekl naší redakci radní Petr Lachnit, který nad akcí převzal záštitu.