– Pohádkový les Prahy 5 na Cibulce přilákal více než osm tisíc lidí

K nejoblíbenějším akcím pro děti, jež pořádá městská část Praha 5 pod záštitou radního Petra Lachnita, se jednoznačně zařadil Pohádkový les, který si v sobotu 16. června nenechalo ujít více než osm tisíc lidí. Ti všichni na Cibulce zažili mnoho zábavy, dobrodružství a legrace. Přes 80 procent dětí přitom bylo z městské části Praha 5.

Městská část Praha 5 pro děti a rodiče připravila speciální dětský pohádkový les s názvem Skřítkové a víly. Návštěvníci sobotního cibuleckého Pohádkového lesa vstoupili alespoň na jeden den do zakleté říše, plné čarokrásných rusalek, vodníků a skřítků. Na kilometrové trase lesoparkem Cibulka na ně čekaly pohádkové postavy a zvířátka ze začarovaného lesa. Děti u každého z nich musely plnit úkoly. Lovily larvy z mraveniště a donesly zrnka máku ke staré makovici. Pomáhaly vranímu skřetovi postavit domeček a hastrmánkovi rozpoznat jedovaté bylinky. Po splnění všech úkolů dostali malí poutníci dárek z truhly u Stromu splněných přání. K úspěchu akce přispělo i krásné počasí a chutné občerstvení.

Tradičně Pohádkový les doprovodila i organizace Helppes se svými asistenčními pejsky. Návštěvníci se rovněž mohli seznámit s činností příspěvkové organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, jejíž pracovnice je seznamovaly se sociálními službami, které poskytují.

Možnosti participativního rozpočtu

Nechybělo ani představení odboru správy veřejného prostranství ÚMČ Praha 5, u kterého 1. zástupce starosty Martin Slabý vysvětloval možnosti participativního rozpočtu pro občany městské části a další projekty, týkající se veřejného prostoru na MČ Praha 5. Radní Jan Trojánek představil činnost obecně prospěšné společnosti Vzdělávací a informační centrum Prahy 5.

Mediálním partnerem Pohádkového lesa na Cibulce se stalo Rádio Blaník.

„Účast lidí několikanásobně předčila naše očekávání, jsme rádi, že se všichni dobře bavili a odnesli si spoustu zážitků z příjemně stráveného odpoledne. Radnice bude rozhodně takovéto aktivity i nadále podporovat,“ řekl redakci radní Petr Lachnit, který nad akcí převzal záštitu.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Petr-Lachnit-Pohadkovy-les-Prahy-5-na-Cibulce-prilakal-vice-nez-osm-tisic-lidi-540369