– Petr Lachnit zahájil šachový turnaj „Memoriál Jana Weisgraba“

V sobotu 15. prosince 2018 si mladí šachisté připomněli turnajem nadějného hráče Jana Weisgraba, který ve svých jedenácti letech – pod koly automobilu – zakončil svou nadějnou kariéru.

Popisek: Radní Petr Lachnit při zahájení šachového turnaje

Již 16. ročník turnaje hráčů ve stáří do 15 let proběhl v hezkém prostředí velké zasedací místnosti Smíchovské radnice pod záštitou radního městské části Praha 5, pana JUDr. Petra Lachnita, který Janovými s rodiči hráče pozdravil a popřál jim hodně zdaru ve hře.

Hrálo se švýcarským systémem, 9 kol, 2×20 minut na partii. Padesátičtyřčlenné startovní pole postrádalo vítěze dvou předchozích ročníků Daniela Rouse. Proto přežil „Putovní pohár“ svou existenci a o jeho získání budou usilovat další mladší šachové naděje. Vítězem šachového turnaje se stal Jakub Ocelák z Unichez.

Přebor Prahy v rapid šachu mládeže do 14 let

Letos potřetí se šachový memoriál Jana Weisgraba hrál jako přebor Prahy mládeže do 14 let v rapid šachu 2018. Přebor Prahy v rapid šachu mládeže se hrál v kategoriích H14, H12, H10, D14, D12 a D10.

Závěrem hráči vyjádřili svůj dík mohutným potleskem Úřadu Městské části Praha 5 za dlouhodobou podporu šachového sportu na Praze 5. Turnaj měl hladký průběh, hráče bezesporu uspokojil a svým konáním obohatil slavnostní společenskou atmosféru v hlavním městě republiky.