– Ne každý má psa, který by nás přezul, převlékl, rozsvítil lampičku… Super den 2021 a promoce asistenčních psů Helppes se blíží

Popisek: Promoce asistenčních psů na Super dnu Helppes

V sobotu 18. září od 10:00 pořádá v pražském Motole obecně prospěšná společnost Helppes veřejnou promoci letošních psích studentů – asistenčních psů a jejich slavnostní předávání novým majitelům – lidem s handicapem – Super den 2021. Super den proběhne pod záštitou radního Městské části Praha 5, JUDr. Petra Lachnita.

Češi jsou národem milovníků psů, alespoň to vyplývá z různých anket a statistik pořádaných za účelem zjištění počtu a obliby těchto čtyřnožců. Ale ne každý z nás má psa, který by nás přezul, převlékl, rozsvítil lampičku, přinesl noviny a z lednice vyndal pivo. Že je možné skutečně psy tak perfektně vycvičit ku pomoci lidem, kteří pomoc potřebují, to můžete vidět právě na sobotní akci pořádané organizací Helppes sídlící na Praze 5.

Snímek ze Super dnu Helppes v roce 2020

Dvacáté narozeniny

Obecně prospěšná společnost Helppes v letošním roce oslaví na této akci 20té narozeniny organizace. Helppes je jediná nezisková organizace svého druhu v ČR, která pomáhá osobám se zdravotním handicapem na cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti pomocí speciálně vycvičených psů a poskytuje zcela komplexní soubor souvisejících služeb – od zaškolení žadatele o speciálně vycvičeného psa, přes proškolení klienta až po následný servis po celou dobu aktivní služby psa. Helppes splňuje všechny, zákonem o sociálních službách dané podmínky, je registrovaným poskytovatelem sociálních služeb a poskytuje tyto služby pomocí profesionálního týmu pracovníků a odborníků nejen na výcvik psů, ale i pracovníků s odborným zaměřením na práci s osobami se zdravotním handicapem.

Snímek ze Super dnu Helppes v roce 2020

S organizací Helppes velmi aktivně spolupracuje také Městská část Praha 5, na jejímž území se Helppes nachází a jejíž představitelé podporují užitečné aktivity této neziskovky, Za Městskou část Praha 5 se akce zúčastní radní JUDr. Petr Lachnit, který převzal záštitu nad touto akcií.

Bohatý program s moderátorkou Pagáčovou

Po celý den bude připraven bohatý program pro dospěláky i jejich dětské doprovody. K vidění budou netradiční ukázky dovedností asistenčních psů i jediného vodícího mini koníka v Evropě. Návštěvníci budou moci podpořit výcvik asistenčních, státem nedotovaných psů pro lidi s handicapem, dobrovolným vstupným nebo zakoupením originálních reklamních předmětů.

Radní JUDr. Petr Lachnit, Patricie Pagáčová a Mirek Konvalina na sobotním Super dnu Helppes 2020

Akcí provází moderátorka Patricie Pagáčová, Jan Čenský a Mirek Konvalina. Patronát nad letošními psími maturanty již tradičně převezmou známé osobnosti, které svým benefičním vystoupením přijdou tuto charitativní akci podpořit. Účast přislíbili např. Marta Jandová, Marta Kubišová, Bára Nesvadbová, Zbyněk Drda, Dr. PP, Jakub Kohák, Adam Mišík, Milan Peroutka, Jan Potměšil, Viktor Sodoma, Václav Vydra, Miro Žbirka a další známé osobnosti.