– Jak nenaletět šmejdům? Praha 5 pořádá kurzy obrany pro seniory zdarma

V Česku již dlouhodobě panuje problém se zneužíváním dobroty důchodců. Ti často pod nátlakem souhlasí s nevýhodnou koupí nebo v horších případech jsou okradení přímo v bytě. Městská část proto otevřela další ročník akademie, v němž odborníci z městské policie naučí zájemce, jak se bránit a předejít takovýmto situacím.

Jen tři prstíčky do dveří strčí a pak zůstanou oči pro pláč. Zkušenosti s podomními prodejci, lidově řečeno šmejdy, má nejeden starší občan. Městská část Praha 5 pro své občany otevírá již posedmé Senior akademii, která mimo jiné pomáhá starším lidem orientovat se v dnešním zrychleném světě.

Od 27. února každou středu budou specialisté z odboru prevence Městské policie vysvětlovat, jak se správně chovat a postupovat v různých krizových situacích, jak se správně bránit a zabezpečit, či jak lépe hospodařit s financemi. Program je určený pro 50 zájemců a strážníci jsou připravení odpovídat na jakékoliv zvídavé dotazy.

V případě zájmu se dozvíte více informací zde.

Kdy: Od 27. 2. Do 22. 5., každou středu od 14:00 do 16:00
Kde: Úřad městské části Praha 5, Štefánikova 13
Za kolik: zdarma

https://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-servis/588975/jak-nenaletet-smejdum-praha-5-porada-kurzy-obrany-pro-seniory-zdarma.html