– Filmová soutěž AntiFetFest zcela nově

Drogy, šikana, gambling… očima dětí a mládeže – taková jsou témata amatérské filmové soutěže AntiFetFest aneb Jde to i jinak!

Popisek: Radní Petr Lachnit zahajuje obvodní kolo Antifetfestu

Nový ročník této tradiční soutěže nyní pořádá MČ Praha 12 ve spolupráci s Národní sítí Zdravých měst ČR. Soutěže se účastní děti a mládež ve věku žáků základních a středních škol. Skupinky těchto amatérských filmařů vytvářejí krátká videa s výše zmiňovanou tematikou, která pak mohou sloužit jako pomůcka při prevenci rizikového chování. „Děti a mladí lidé se s negativními jevy a rizikovým chováním setkávají v běžném životě a mnohdy je jejich vnímání odlišné od dospělých. Uvědomění si závažnosti a patologičnosti určitého chování je jedním ze základních kroků při nastavování vlastního hodnotového žebříčku. Ztvárnění takovýchto závažných témat formou krátkého filmu nebo klipu představuje v tomto procesu velký přínos, a proto jsem velmi rád, že tato soutěž má již poměrně dlouhou tradici a prestiž a zapojují se do ní i tvůrci z naší městské části,“ říká radní MČ Prahy 5 JUDr. Petr Lachnit.

AntiFetFest je soutěžní festival amatérských filmů pro školy, školská zařízení a nízkoprahové kluby pro děti a mládež. Žáci a studenti mohou do soutěže přihlásit obrazový snímek s námětem rizikového chování, např. drogová závislost, kriminalita, šikana, rasismus, záškoláctví, gambling, domácí násilí.

Účastnit se mohou jednotlivci nebo skupiny maximálně pěti tvůrců ve dvou kategoriích:

• věková kategorie žáci II. stupně základních škol a studenti odpovídajících ročníků víceletých gymnázií
  • věková kategorie studenti středních škol a odborných učilišť

Po obvodním kole, které se koná 18. 4. 2019 na MČ Praha 5, budou vítězné snímky z obou kategorií postupovat do celopražského finále.
Soutěžní snímky s přihláškami budou přijímány do 29. 3. 2019 na Odboru sociální problematiky a prevence kriminality, nám. 14. října 4, Praha 5, Bc. Václav Konečný, tel.: 257 000 265.