– Úklid Husových sadů

úklid Husovy sady

Ve středu 3. května 2017 proběhl úklid městského parku Husovy Sady na Praze 5. O úklid se postarali pracovníci a klienti Kontaktního a poradenského centra závislostí STAGE 5, které sídlí nedaleko parku v Mahenově ulici.

Pracovníci centra chodí park dvakrát týdně monitorovat – především sledují, zda se zde nevyskytuje infekční odpad. Při těchto pochůzkách si všímají nejen odpadu vzniklého po aplikaci drog, ale také ostatního nepořádku. Proto se rozhodli, že park uklidí. K této činnosti přizvali několik klientů kontaktního centra, kterým není jejich okolí lhostejné. Úklid trval několik hodin a všichni zúčastnění si dali opravdu záležet, aby byl park vyčištěn.

Společnými silami z parku vysbírali odpad, jenž zaplnil 14 velkých pytlů, také jedny dveře a ostnatý drát. Odvoz odpadu zajistil Odbor správy veřejného prostranství a zeleně ÚMČ Praha 5.

Velké poděkování patří všem zúčastněním.

– HLEDÁME do kolektivu Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, p.o.:

PEČOVATELKU TERÉNNÍ PEČOVATELSKÉ SLUŽBY

 • nabízíme práci v jednosměnném provozu
 • odpovídající platové ohodnocení, osobní příplatek, rizikový příplatek,
 • čtvrtletní odměny
 • stravenky, 5 týdnů dovolené, příplatek na MHD
 • kvalifikační kurz pracovníka v sociálních službách výhodou
 • nástup možný ihned nebo podle dohody 

PEČOVATELKU DO DOMU SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

 • nabízíme práci v pobytovém zařízení v nepřetržitém provozu
 • odpovídající platové ohodnocení, osobní příplatek, rizikový příplatek,
 • čtvrtletní odměny
 • stravenky, 5 týdnů dovolené, příplatek na MHD
 • kvalifikační kurz pracovníka v sociálních službách výhodou
 • nástup možný ihned nebo podle dohody 

PRACOVNÍKA   PŘÍMÉ PÉČE DO JESLÍ

 • nabízíme práci v malém kolektivu, péče o děti ve věku od 15 měsíců do 3 let, jednosměnný provoz, odpovídající platové ohodnocení, osobní příplatek, rizikový příplatek, odměny, stravenky, 5 týdnů dovolené,
 • požadujeme ukončené SŠ nebo VOŠ se sociálním nebo pedagogickým zaměřením
 • trestní bezúhonnost
 • praxe v podobném zařízení s malými dětmi výhodou
 • nástup možný ihned nebo podle dohody 

V případě zájmu kontaktujte paní Evu Krčmářovou

e-mail: csop5@volny.cz

tel: 257318995, 775788001

– Jarní výlet pro seniory

Dokument 2

Srdečně zveme seniory z Prahy 5 na jednodenní výlet s MČ Praha 5. Odbor sociální problematiky pod záštitou radního JUDr. Petra Lachnita připravil jarní výlet pro seniory. Jde o jednodenní výlet do významného barokního areálu Svatá Hora u Příbrami a Kostela Povýšení sv. Kříže ve Starém Rožmitále, působiště J. J. Ryby.

Z důvodu prostřídání účastníků se výlet uskuteční ve dvou termínech, a to vždy ve čtvrtek 25. května a 1. června 2017.

Výlet je pro účastníky zcela zdarma a zahrnuje dopravu, vstupy do uvedených objektů a oběd.

Podmínky, za kterých je možno se přihlásit:

 • věk nad 60 let,
 • trvalé bydliště na území městské části Praha 5
 • dobrý zdravotní stav (nahlásit případná omezení a léky sebou)
 • občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny s sebou

Odjezd z Prahy 5 je plánován v  8,30 s návratem okolo 17,00. Autobus bude přistaven u stanice Radlická na zastávce autobusu 504.

Poukazy na výlety budou vydávány v budově MČ Prahy 5, na nám. 14. října č. 4 od úterý 9. 5. 2017 8:00 – 12:00 hod v přízemí, následující vydávání poukazů bude probíhat vždy v úředních hodinách: pondělí a středa 8:00 – 18:00 ve 2. patře v kanceláři č. 216.

Při vydávání poukazů je nutné mít s sebou občanský průkaz.

Těšíme se na vás!

 

 

 

 

– Divadelní představení pro seniory

liga_004

Srdečně zveme seniory starších 60 let, s trvalým bydlištěm na MČ Praze 5 na divadelní představení „LIGA PROTI NEVĚŘE“, které pořádá odbor sociální problematiky pod záštitou radního JUDr. Petra Lachnita. Jde o jednu z nejúspěšnějších her Zdeňka Podskalského, ve které v hlavní roli hraje Ivo Šmoldas.

Akce se koná 25. dubna 2017 od 14:00 hod. v Paspově sále Pivovaru Staropramen, Nádražní 84, Praha 5.

Vstupenky jsou zcela zdarma a budou vydávány v budově MČ Prahy 5, na nám. 14. října 4 od čtvrtka 13. 4. 2017 od 8:00 do 12:00 hod. v přízemí, následující vydávání vstupenek bude probíhat vždy v úředních hodinách: pondělí a středa od 8:00 do18:00 ve 2. poschodí, kanceláři č. 216.

Při vydávání vstupenek je nutné mít s sebou občanský průkaz.

Těšíme se na vás!

– Večerníčkovský pohádkový les pobaví děti na Barrandově

SONY DSC

Máte rádi večerníčkovské pohádky?

Chcete si hrát a dobře se pobavit?

Vstupte alespoň na jeden den do pohádky za televizní obrazovku.

Společnost Velká dobrodružství a MČ Praha 5 připravily na sobotu 22.4.2017 od 10-17 hodin speciální večerníčkovský pohádkový les. Na dvoukilometrové trase na vás i vaše děti budou čekat pohádkové postavy z Krkonoš, panenka v sukýnce z máků, známí bratři nešikové v roláku, skřítkové z pařezové chaloupky, spolužáci z 3.B. a další oblíbené postavičky z pohádke. Děti budou u každého z nich muset plnit úkoly. Dokáží vylovit larvy z mraveniště a donést zrnka máku ke staré makovici? Pomůžou zatlouct popletům hřebík a najdou uplakané zlatovlasé víle penízky, které ztratila na louce? Po splnění všech úkolů dostanou malí poutníci dárek z truhly u Stromu splněných přání.

Trasa pohádkového lesa začíná v Lamačově ulici a vstupné je zdarma.

Záštitu nad akcí převzal radní MČ Prahy 5 – JUDr. Petr Lachnit.

Více informací a možnost registrace najdete na stránkách pořádající společnosti Velká dobrodružství – www.veldo.cz nebo na FB Velká dobrodružství.

– OZNÁMENÍ O VYHLÁŠENÍ VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, p.o.

zastoupené ředitelkou PhDr. Helena Volechová

vyhlašuje dne 20.3.2017 výběrové řízení na obsazení  pracovního místa

VEDOUCÍ JESLÍ   Na Hřebenkách 3a, Praha 5 

Sjednaný druh práce 2.08.02. vedoucí jeslí Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, p.o.

S místem výkonu práce: Praha 5, Na Hřebenkách 3a , na plný úvazek. 

Požadavky na uchazeče:

 • vzdělání SŠ, VOŠ , VŠ
 • trestní bezúhonnost

Další požadavky:

 • zkušenosti v oblasti péče o děti ve věku od 15 měsíců do 4 let
 • zkušenosti s vedením menšího kolektivu výhodou
 • psychická odolnost, samostatnost, pečlivost, komunikační schopnosti, empatie, flexibilita, organizační schopnosti

Nabízíme:

 • odpovídající platové ohodnocení podle nařízení vlády č. 316/2016 Sb., příjemné pracovní prostředí v nově vznikajícím kolektivu

K přihlášce připojte strukturovaný profesní životopis, ve kterém uvedete údaje o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech týkajících se právních činností, výpis z evidence rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce.

Přihlášky s požadovanými doklady doručte nejpozději do 15.4.2017   na adresu: Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, p.o., náměstí 14. října 11, 150 00 Praha 5.

Kontakt:

Tel.: 257318995

e-mail: csop5@volny.cz

obálku označte slovy: Výběrové řízení – vedoucí jeslí

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu.

V Praze dne 20.3.2017

PhDr. Helena Volechová, ředitelka CSOP Praha 5, p.o.

přihláška

 

 

 

 

– HLEDÁME do kolektivu Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, p.o.:

PEČOVATELKU TERÉNNÍ PEČOVATELSKÉ SLUŽBY

 • nabízíme práci v jednosměnném provozu, odpovídající platové ohodnocení, osobní příplatek, rizikový příplatek, odměny, stravenky, 5 týdnů dovolené, příplatek na MHD
 • Kvalifikační kurz pracovníka v sociálních službách výhodou
 • nástup možný ihned nebo podle dohody

V případě zájmu kontaktujte paní Evu Krčmářovou nebo Lucii Vahala

e-mail: csop5@volny.cz 

tel.: 257318995 mob.: 775788001   

– Seznamte se se Seniorfitnes z. s.

bazén

Jsme nezisková organizace se , která si klade za cíl zpřístupnit pohybovou aktivitu co největšímu počtu občanů středního a staršího věku. Máme mnoho cvičebních míst nejen na Praze 6, ale po celé České republice a velký počet cvičitelů, kteří jsou absolventi kurzu cvičitel zdravotní tělesné výchovy, akreditovaného MŠMT. Tyto kurzy si sami organizujeme a neustále tak rozšiřujeme řady aktivních cvičitelů. Aktuálně budeme otevírat nový kurz 21.3.2017.

Díky dotacím z jednotlivých městských částí, MHMP a ministerstev můžeme cvičencům nabídnout hodiny v tělocvičnách, v bazénech, na společných vycházkách či na golfu za příznivé ceny v rozpětí 40 – 60 Kč. Naši cvičitelé zařazují do hodin prvky z rehabilitace, tudíž jejich cvičení slouží jako prevence bolestí zad či hlavy a vede k šetrnému procvičení a protažení celého těla. V Praze 5 cvičíme v ZŠ Kořenského, ZŠ V remízku,v KD Mlejn, v Senior rezidenci Klamovka a v bazénu Radlice. Tam poskytujeme seniorům cvičení ve vodě, což je mimořádně prospěšná aerobní aktivita pro ty, kteří potřebují odlehčit kloubům a páteři. Je vhodná při artróze, artritidě nebo jako poúrazová či pooperační rehabilitace.

Každý rok v červnu a v září pořádáme pro aktivní jedince pobyty u moře v Itálii, jejichž důležitou součástí je zdravotní cvičení pod vedením našich kvalifikovaných instruktorů. Opět za velmi příznivou cenu mohou účastníci využít bohaté nabídky cvičení, ať již na pláži, v krytém altánu, v bazénu i v moři. O tyto pobyty bývá již tradičně velký zájem.

Mezi naše další počiny patří několikrát do roka organizování Dnů pro zdraví, kde se občané mají možnost seznámit s našimi sportovními aktivitami, zahrát si pétanque, zkusit jízdu na elektrokolech apod. Tato akce bývá spojena s kulturním zážitkem, např. prohlídkou Karlova mostu a Pražského hradu, Národního muzea, Náprstkova muzea a pod. Nejbližší Den pro zdraví se bude konat ve sportovním areálu v  Radlicích 3.5.2017. Zájemci si tam budou moci zdarma zacvičit v tělocvičně či v bazénu nebo vyzkoušet Nordicwalking.

A abychom nemluvili jen o pohybové aktivitě, v našem centru na Petřinách Seniorfitnes pořádá též kurzy angličtiny, němčiny, italštiny, výuku bridže, práce s PC a pod., tyto aktivity bychom rádi v následujícím roce ještě výrazně rozšířili.

Moc rádi přivítáme mezi námi nové zájemce, ať už o cvičení nebo o jeden ze vzdělávacích kurzů.

Podrobné informace najdete na www.seniorfitnes.cz